środa, 17 kwietnia 2013

Dla pełnej jasności zamieszczamy tematy warsztatów z cyklu "Dylematy wychowania" oraz ich opis.

Wybierz temat dla siebie!
  1. „Frustrować czy zaspokajać – jak odróżniać potrzeby od kaprysów dziecka” to spotkanie wprowadzające w potrzeby psychofizyczne dziecka na różnych etapach rozwojowych, dające rodzicom bazę do odróżniania zachcianek od prawdziwych potrzeb dziecka.
  2. „Smutek, złość czy płacz i trzaskanie drzwiami – o emocjach i sposobach radzenia sobie z nimi” – to spotkanie poświęcone temu jak radzić sobie emocjami dziecka, jak wspierać prawidłowy rozwój emocjonalny dziecka.
  3. „Ach te emocje, jak uspokoić samego siebie” – warsztat dotyczący radzenia sobie z trudnymi emocjami przez rodziców, poświęcony także omówieniu zwiększających ryzyko uzależniania strategii  takich jak przemoc psychiczna i fizyczna, alkohol, używki, hazard.
  4. „Pozwalać czy zabraniać, nagradzać czy karać – jak wyznaczać dziecku granice, by wzrastało w szacunku i poczuciu własnej wartości” – to spotkanie wyposażające rodziców w umiejętność stawiania dziecku granic bez używania klapsów, czy innych metod opartych na przemocy.
  5. „Rodzeństwo – zazdrość i rywalizacja – o emocjach i zachowaniach, które je nakręcają” – to warsztat pomagający rodzicom zrozumieć przeżycia dzieci w relacji z rodzeństwem, nauczyć ich zachowań, które rozładowują trudne emocje pomiędzy dziećmi.
  6. „Córeczka tatusia, synek mamusi – czyli o seksualności dziecka i jej wpływie na relacje z rodzicami” – to warsztat o relacjach w rodzinie, rywalizacji, identyfikacji oraz o tym jak rozmawiać z dziećmi o ciele, rodzeniu czy seksie.
  7. „Księżniczki i superbohaterowie – czyli o tym jak zabawy i bajki odzwierciedlają lęki i pragnienia dzieci” – to warsztat odnoszący się do modnych bajek, zabawek, ukazujący znaczenie zainteresowań dziecka w kontekście zadań rozwojowych. Pokazuje również rodzicom mechanizm uzależnienia od telewizji, komputera czy internetu.
  8. Ja to rodzic, czy rodzic to tylko część mojego Ja” – to warsztat podsumowujący i odnoszący się do godzenia życia rodzinnego z zawodowym, społecznym i osobistym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz